
Водещата българска скиорка Мария Киркова ще приключи с голям бенефис активната си състезателна дейност. Това ще стане на 19 март с нощен паралелен слалом на писта "Витошко лале" от 19 часа. Организатори са БФСки и "Витоша ски".
В атрактивната надпревара ще участват два отбора - Мария и приятели и Нова генерация. Във всеки един от двата тима ще има по 16 човека. Очаква се в бенефиса на Мария Киркова да вземат участие всички национални състезатели начело с Алберт Попов, Камен Златков и Йоан Тодоров, както и много бивши величия в ските.
Мария Киркова е родена на 3 януари 1986 г. Започва да се занимава със ски още от 3-годишна. Била е част от националният отбор по ски алпийски дисциплини от 15 годишна възраст до 2015 година. Завършила е като бакалавър по Икономика, бакалавър по Финанси, магистър по Педагогика на обучението по физическо възпитание.
В момента тя е докторант към ЮЗУ "Неофит Рилски", разработвайки докторантура на тема: "Предсъстезателна физическа подготовка на високо квалифицирани състезатели по ски алпийски дисциплини". В началото на богатата си състезателна кариера при деца младша и старша възраст до 16 години има 52 победи в състезанията, като през всичките години е носител на купа "Надежди".
На неофициалното световно първенство за деца "Тополино"-Италия има 10-о място. 12-а е на юношеските Олимпийски игри в Блед (Словения). В международните състезания за жени от календара за ФИС има 139 подиума от които 102 първи места. Участвала е на 4 олимпиади, като на олимпиадата в Сочи 2014-а е знаменосец на българската делегация в церемонията по откриването на игрите.
Киркова е стартирала на 7 световни първенства, като най-предното й класиране е 22-о място във Вал Д'изер 2009. Многократен носител на Kупа "България", както и многократен републикански шампион при жените в алпийските ски.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12082
1
12.03 2019 в 14:13
Последни коментари
alfakentavur
Хекимян: Аз съм човекът, задавал най-неудобните въпроси на Борисов
единдвама
ГЕРБ и ДПС създават парламентарна комисия, която да контролира Асен Василев
Mateevk
Хекимян: Аз съм човекът, задавал най-неудобните въпроси на Борисов
danvan
Възможни са изненади на вота в София, твърди политологът Петър Чолаков
edin slep
Москва ни плаши: Не давайте ракети С-300 на Украйна, ще загинат невинни