Плувец е най-добрият ни млад спортист

OFFNews 14 януари 2017 в 22:15 6617 0

Плувецът Антъни Иванов спечели приза Най-добър млад спортист на България за 2016 г. В анкетата, която се организира от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и S Media за 6-а поредна година, 17-годишният търновец събра 378 точки от вота на спортните журналисти.

През изминалата година Антъни спечели сребърен медал от европейското първенство за младежи в Унгария на 200 м бътерфлай. Участва на полуфинал в дебютното си европейско за мъже в Лондон, плува и на световното в малък басейн за мъже в Канада, където записа престижното 15-о място. Направи десетки поправки на национални рекорди в различни дисциплини и възрасти.

На второ място в допитването се нареди Катрин Маноилова. 16-годишната състезателка по шорттерек събра 341 т., след като през 2016 г. спечели два бронзови медала от Вторите зимни младежки олимпийски игри в Лилехамер. Катрин не присъства на церемонията, тъй като в момента е на европейско първенство за мъже и жени в Италия.

Трети в класацията на младите таланти до 19 г.е най-малкият ни участник на олимпийските игри в Рио де Жанейро – Ангел Кодинов. Състезателят по кану-каяк събра 246 т. и изпревари победителя от 2015 г. – Даниел Асенов (бокс).

За Отбор на годината (до 19 г.) бе определен националният по тенис за момичета до 12 г. – Катерина Димитрова, Денислава Глушкова и Стела Пеева, който спечели Европейската отборна купа за тази възраст за пръв път в историята на българския тенис.

За най-добър треньор на подрастващи (до 19 г.) спортните журналисти определиха наставника на Катрин Маниолова – Асен Пандов.