Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Биатлонистите ни закриха сезона с държавно първенство на Белмекен

OFFNews 01 април 2019 в 19:44 1383 0

Биатлонистите ни закриха сезона с държавно първенство на Белмекен. Спортният ни талант при дамите Даниела Кадева (Банско) спечели един златен и два сребърни медала. Първото място завоюва на 12,5 км., а сребърните отличия са в спринта и на 10 км.

На 10 км. при мъжете Антон Синапов е 3-ти, а на 12,5 км преследване взе сребъро. Друг талант – Димитър Герджиков, е с бронз на 15 км.

Спортният талант на Еврофутбол Димитър Исаев пък се завърна в басейна с покрит норматив за Световно и Европейско първенство по скокове във вода.

След близо 13-месечна пауза заради контузия 21-годишният столичанин се класира на 9-о място на Открития шампионат на Италия на 3-метров трамплин с 349,50 точки.

Спортният талант в леката атлетика и параолимпиец Християн Стоянов се окичи с бронзов медал от 4-то издание на маратона на Стара Загора. Той финишира за 33,17 мин на 10,55 км., което е с около минута по-добро постижение от резултата му от миналата година. Преди него финишираха Йоло Николов и Иво Балабанов.

Програма "Спортни таланти" е част от "Печелиш и помагаш" – проектът на Еврофутбол за корпоративна социална отговорност. Програмата се реализира от 2012 г. насам в партньорство с Фондация "Работилница за граждански инициативи" и цели да подпомогне развитието на следващите поколения спортисти на България.

До момента по програмата са подкрепени 186 спортисти, като някои от тях два или три пъти. Предоставените средства от 2012 година до края на 2018 г. са на стойност близо 800 000 лв.