Испания - Сърбия е финалът на ATP Cup

OFFNews 11 януари 2020 в 18:49 2341 0

Испания надделя с 3:0 победи над Австралия и се класира за финала на отборния турнир по тенис за мъже АТП Къп в Австралия.

В първия сингъл за деня Роберто Баутиста Агут надделя над Ник Кирос с 6:1, 6:4, а след това водачът в световната ранглиста Рафаел Надал спечели срещу Алекс де Минор с 4:6, 7:5, 6:1. На двойки Пабло Кареньо-Буста и Фелисиано Лопес победиха Крис Гучоне и Джон Пиър с 6:2, 6:7(6), 10-4.

Надал загуби първия сет срещу 20-годишния Алекс де Минор, но след пробив в 12-ия гейм на втората част изравни резултата. В третия сет испанецът доминираше и даде само гейм на своя съперник.

"Да, имах трудни два дни, но ние сме все още тук. Днес беше много важен ден. Роберто изигра невероятен мач, а аз направих страхотен обрат", коментира Надал след двубоя. В спор за титлата утре Испания ще играе срещу Сърбия.

По-рано днес водени от голямата си звезда Новак Джокович сърбите надделяха с 3:0 победи над Русия. Отборният турнир по тенис за мъже АТП Къп се провежда за първи път и е с награден фонд 15 милиона долара.

В надпреварата тази година участват 24 отбора разделени в шест групи. Рафаел Надал изведе Испания до титлата в турнира за Купа "Дейвис" през ноември в Мадрид и сега ще се бори за втори отборен трофей с националния тим.