Григор Димитров приключи в Маями

OFFNews 26 март 2018 в 06:06 11745 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями след зарочароваща загуба с 4:6, 4:6 от французина Жереми Шарди.

Григор игра много неуверено и допусна пробиви в края и на двата сета. За разлика от мача срещу германеца Максимилиан Мартерер преди два дни, този път българинът не успя да осъществи обрат и напусна надпреварата след едва втора загуба от пет срещи срещу Шарди, който го беше побеждавал досега през 2011 година на "Ролан Гарос".

Григор Димитров по програма трябва да се върне на корта в средата на април, когато стартира турнирът на клей в Монте Карло.

Победителят от предния Мастърс в Индиън Уелс Хуан Мартин дел Потро премина третия кръг с лесна победа над Кей Нишикори с 6:2, 6:2 за 72 минути. Кореецът Хьон Чунг пък даде само два гейма на американския квалификант Майкъл Мо - 6:1, 6:1. третитят в света Марин Чилич влезе в следващия етап след победа над Вашек Поспишил със 7:5, 7:6, а Милош Раонич елиминира Диего Шварцман в два сета 7:6, 6:3.