Димитров и Лазаров се биха геройски, но България отпадна от ATP Cup

OFFNews 07 януари 2020 в 15:14 3252 0

България не успя да се класира за 1/4-финалите на турнира ATP Cup, въпреки поредната геройска битка на нашите момчета. Григор Димитров и Александър Лазаров загубиха от Сандер Жил и Йоран Влиеген с 6:3, 4:6, 7-10.

Така с резултат 1:2 "трикольорите" отстъпиха от Белгия и останаха на трето място в класирането в Група С.

По-рано днес Димитров загуби от Давид Гофен с 6:4, 2:6, 2:6, а преди това Димитър Кузманов даде аванс на българите с успех над Стив Дарси с 6:0, 6:3.

В първия сет "лъвовете" пробиха в четвъртия гейм, но бяха сериозно разклатени в седмия. В него те отразиха цели три точки за пробив, за да дръпнат с 5:2. Не след дълго "лъвовете" се възползваха от втория си сетбол и затвориха частта с 6:3.

През втория сет белгийците набраха скорост, а нашите момчета трудно успяваха да им се противопоставят и така се стигна до тайбрека, в който "трикольорите" бяха надиграни.

Тимът на Великобритания, когото победихме още в първия ден от турнира, ще играе на 1/4-финалите срещу домакините от Австралия.

Директните елиминации в турнира ще се състоят на 9 януари и 10 януари (1/4- финали), 11 януари (1/2-финали) и 12 януари - големият финал.