Съществуват рискове руският президент Владимир Путин да бъде бързо отстранен от поста си. Но в такъв случай властта може да бъде завзета от ястреби, които искат голяма световна война. Това заяви ръководителят на разследващата група Bellingcat Христо Грозев пред украинската FREEDOM.
Според него в момента Путин няма стратегия за напредване на окупационните сили и "трябва да я пренаписва всеки ден".
"Трябва да работи директно с военачалниците", каза той.
"Най-лошият сценарий е, ако "ястребите" завземат политическата власт в Москва. Има риск крилото, което настоява за пълна мобилизация, да вземе властта. Това е най-лошият сценарий за целия свят", каза Грозев.
В същото време журналистът смята, че вариантът, при който Путин губи властта бавно, е по-добър.
За активизирането на "ястребите" в обкръжението на Путин свидетелства безнаказаната критика на действията на главнокомандващия в социалните мрежи от страна на редица руски блогъри.
"Виждаме, че това крайно крило набира все по-голяма смелост. Техните горорители, включително Гиркин-Стрелков, започват да критикуват Путин все по-открито. Те все по-често говорят, че трябва да бомбардират и Запада, а не само "центъра за вземане на решения". Те продължават да пишат, на свобода са - така че тези хора си имат покровители. Мисля, че това е доста опасен сценарий", каза Грозев.
Запитан дали има наследник на Путин, българският журналист признава, че първият заместник-началник на ГРУ Владимир Алексеев може би се вижда като президент.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
110
7
01.09 2022 в 20:13
-60
6
01.09 2022 в 15:38
-10747
5
31.08 2022 в 14:35
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
1000
4
31.08 2022 в 12:08
Ако контролираш успешно процеса на ядрен разпад, можеш доста успешно хем да генерираш необходимият ти резултат - в случая - контролираният разпад на Рашистан - хем да контролираш рисковете да стане голямото бум.
И като отчетем факта че в цивилизованият свят има повече на брой ядрени реактори от в сатрапията (само щатите и франция имат 148 срещу 37-те на рушнаците) - как мислите, дали Запада може да контролира такъв поцес? А Изтока, дали няма интерес от точно такъв сценарии?
(Китай има точно 55 реактора - и определено умее да управлява процеса на полуразпад, а и има огромен интерес - нефта и газта които купува в момента от сатрапията - да не ги кара през международна граница. Щото далеч по-изгодно ще им е - да ги карат от далечната си северна провинция. ;-) )
Ако се чудите още - изгледайте пак филма "Тюринг". Доста ще ви светне под шапките.
-10747
3
31.08 2022 в 00:58
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3190
2
30.08 2022 в 16:14
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
САЩ повдигнаха обвинение на индийски милиардер за подкупи на стойност 265 млн. долара