Седма победа за "сините" в Балканската лига

Любомир Тодоров 01 февруари 2012 в 12:26 1245 0

Левски записа успех в Тел Авив. Снимка:БГНЕС
Баскетболистите на Левски записаха престижна победа в Балканската лига. Снощи играчите на Тити Папазов се наложиха с 86:79 над Апоел в Тел Авив и така записаха седми пореден успех в турнира. Това на практика ги класира директно за финалната четворка в състезанието. В нея влизат директно победителите в двете групи, подгласниците играят в четвъртфинален плейоф. Три кръга преди края на груповата фаза в Балканската лига, Левски на практика си спечели директно място във Финалната четворка, след като би като гост Апоел Тел Авив с 86:79. Победителите от двете групи в регионалната надпревара ще играят на полуфинал, без да минават през четвъртфинален плейоф. На полувремето израелският тим водеше с 47:46, но през следващите две четвъртини "сините" не дадоха шанс на съперниците. Мачът беше решен в третия период, в който Левски спечели с 28:12. Най-резултатен по традиция беше Арън Харпър с 24 точки. Центърът Васил Евтимов добави 11 и спечели седем борби под кошовете. Стефан Георгиев реализира 10 точки. Следващата среща на Левски е срещу черногрския Улцин на 8 февруари в София. При успех, първото място в групата ще бъде осигурено и на теория.