Радост за Франция на старта на Евро 2016

"Петлите" сломиха съпротивата на Румъния с късен гол на Пайе

Димитър Андреев 11 юни 2016 в 00:08 3299 2

Отборът на Франция започна по мечтан начин домакинското Евро 2016. Воденият от селекционера Дидие Дешан тим сломи съпротивата на Румъния в мача на откриването и стигна до победата на "Стад дьо Франс" с 2:1. Успехът не дойде никак лесно. "Петлите" трябваше да страдат до 89-ата минута, когато с гол шедьовър Димитри Пайе донесе победата и трите точки, с които французите оглавиха временното класиране в група А. В събота от 16 ч. е и вторият мач в групата между Швейцария  Албания. Пълната програма на шампионата по телевизиите може да видите на този линк.

Домакините стартираха сковано, обременени от големите очаквания, но постепенно се отърсиха от напрежението. В 4-ата минута Богдан Станку можеше да открие резултата, след като засече отблизо топката, но вратарят Юго Лорис спаси. Последваха силни минути за  "петлите", като на два пъти Оливие Жиру беше близо до попадение, а Антоан Гризман с глава удари греда в 14-ата минута. В крайна сметка първото полувреме завърши без гол и всичко най-интересно остана за вторите 45 минути.

В 58-а минута Оливие Жиру откри резултата. Нападателят на Арсенал се пребори във въздуха с вратаря Татарушану и с глава прати топката в мрежата след центриране на Димитри Пайе. При попадението останаха съмнение за фаул в атака на нападателя на Франция.

Радостта на французите продължи едва 6 минути. Опитният защитник Патрис Евра събори по глупав начин в наказателното поле Станку  и реферът Виктор Касай отсъди дузпа за Румъния. С изпълнението се нагърби самия Станку, който хладнокръвно реализира и изравни за  1:1.

Двубоят вървеше към станалия класически за мач на откриване резултат 1:1, но минута преди края на редовното време дойде мигът на безспорния играч на мача Димитри Пайе. Нападателят на английския Уест Хам не остави шансове на Татарушану с фамозен удар пред наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата - 2:1 и летящ старт за Франция, която в следващия си мач играе с дебютанта Албания.

Франция - Румъния 2:1

1:0 Жиру (58)
1:1 Станку (65-д)
2:1 Пайе (89)

ФРАНЦИЯ: Лорис; Саня, Косиелни, Рами, Евра; Матуиди, Канте, Погба (77-Марсиал), Пайе (92-Сисоко), Жиру, Гризман (66-Коман).

РУМЪНИЯ: Татарушану; Сапунару, Григоре, Кирикеш, Рац; Хобан, Станчу (72-Кипчиу), Пинтили, Станку, Попа (82-Торже); Андоне (61-Алибек).

Жълти картони: Жиру (Ф), Рац, Кирикеш, Попа (Р)

10499

2

Арго

11.06 2016 в 09:28

Че кой луд се обзалага с жена бе братле:))) Със жени облози само за пиене, но и там внимателно ;)

Иначе, печелиш един облог сутринта примерно, до вечерта си загубил пет..пак примерно:)))