Миньор (Перник) с класика в Севлиево

Васил Георгиев 20 март 2012 в 17:47 1297 0

Миньор (Перник) победи като гост Видима-Раковски (Севлиево) с 3:0 в първия мач от междинния XVI кръг на "А" футболната ни група. Както е известно, първият пролетен кръг трябваше да се изиграе в края на февруари, но заради лошото време от БФС го насрочиха за средата на тази седмица. На стадион "Раковски" в Севлиево перничани имаха превъзходство и на практика си решиха мача още до почивката. Домакините пропуснаха добра ситуацията да излязат напред в резултата още в 4-ата минута, когато Християн Кожухаров пропиля добро положение. Постепенно гостите взеха инициативата и най-добрият на терена Крум Бибишков откри резултата в 22-ата минута, след бърза контраатака. В 34-ата минута Цветомир Панов имаше отлична възможност да върне Видима в мача. Той изскочи сам срещу стража на Миньор Чворович, преодоля го, но ударът му мина встрани от вратата. Четири минути по-късно перничани нанесоха втория си удар. Бибишков нахлу в наказателното поле на Видима и подаде на непокрития Милен Василев. Той стреля, стражът на севлиевци Ивайло Василев изби удара му, но топката отново попадна у нападателя на Миньор, който този път реализира за 2:0 за Миньор. След почивката доминацията на отбора на Миньор продължи и третото попадение във вратата на Ивайло Василев бе въпрос на време. Стражът на домакините показа класа, спасявайки страхотен изстрел на Том в 65-ата минута. В 83-ата минута Видима остана с 10 души на терена, след като в рамките само на три минути един от лидерите на отбора Самет Ашимов си изкара два жълти картона. Вторият си наказателен картон Ашимов получи за нарушение срещу Бибишков в наказателното поле на Видима, за което реферът Николай Йорданов отсъди и дузпа. Самият Бибишков бе точен за крайното 3:0 за гостите. С успеха тимът на Миньор прекъсна лошата си серия, след като отборът бе загубил предишните си два двубоя. Видима пък регистрира 12-ата си загуба за сезона и ситуацията на тима в дъното на таблицата сериозно се усложнява. "А" група, XVI кръг Видима-Раковски - Миньор 0:3 На 21 март Локомотив (Пловдив) - Лудогорец Славия - Левски Калиакра - Черноморец На 22 март Светкавица - Ботев (Враца) Монтана - Черно море ЦСКА - Славия Класиране 1.Лудогорец 45 точки 2.ЦСКА 42 т. 3.Левски 42 т. 4.Черноморец 37 т. 5.Литекс 37 т.