Голово шоу в Кипър прати юношите на България в елитния кръг за ЕВРО 2016

OFFNews 16 ноември 2015 в 16:33 2759 0

Снимка: Архив

Българският национален отбор до 19-годишна възраст завърши наравно 3-3 като гост на Кипър в квалификационна среща от предварителните групи за Евро 2016 и се класира за Елитния рунд на пресявките.

Двубоят не започна добре за възпитаниците на Светослав Тодоров след като в 29-та минута централният бранител на кипърците Христодолу откри резултата. Все пак само 12 минути по-късно след отлична асистенция на Александър Георгиев юношата на Левски Божидар Краев изравни резултата и двата отбора се оттеглиха на почивката при 1-1.

Второто полувреме също започна зле за „лъвчетата”. Само 2 минути след подновяването на играта Малекидис върна преднината на Кипър - 2-1. Родните футболисти обаче не се отказаха и в рамките на 5 минути между 58-та и 63-та момчетата на Светослав Тодоров направиха обрата пълен. И двете попадения бяха дело на Александър Георгиев.

В 82-та минута Калис отново върна равенството, оформяйки крайното 3-3.

Taка България събра 4 точки от три мача и след равенството 2-2 между Полша и Люксембург се класира втора в групата след първенеца Полша със 7 пункта и с директна победа срещу третия Люксембург.

КИПЪР - БЪЛГАРИЯ 3-3
1:0 Г. Христодолу (29)
1:1 Краев (41)
2:1 Малекидис (47)
2:2 Георгиев (58)
2:3 Георгиев (63)
3:3 Калис (82)

Кипър: Панайоту, Анастасиу, Уийлър, Г. Христодолу, Фрагку (73-Йеролемоу), Д. Хараламбус (56-Константину), Калис, Малекидис, П. Христодолу (62-Йосифидис), Фиакас, Харалпус

България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Георги Купенов, Венцислав Керчев, Галин Минков, Антонио Георгиев, Томас Цвятков (Денислав Алекснадров), Божидар Краев, Ангел Максимов (89-Ангел Лясков), Александър Георгиев, Тонислав Йорданов (70-Стефан Иванов)