Челси на полуфинал за купата, Торес изригна

Любомир Тодоров 18 март 2012 в 18:06 1386 0

Съставът на Челси пръв достигна до полуфиналите на турнира за Купата на Англия. Лондончани победиха в атрактивен двубой Лестър с 5:2 у дома. В мач за първенство Манчестър Юнайтед пък разгроми с 5:0 Уулвърхемптън като гост. „Сините” на Роберто ди Матео дръпнаха с 2:0 първото полувреме след голове на Кейхил и Калу. През втората част се разигра испанският централен нападател Фернандо Торес. Той прекъсна дългата си суша с две попадения, а освен това асистира за петото попадение на Мейрелеш. Отборът от второто ниво на английския футбол Лестър допринесе за футболния празник с хубави попадения в края на Бекфорд и особено на Маршал. В друг четвъртфинал днес Ливърпул прие Стоук Сити и победи с 2:1 с победен гол на Даунинг.. Срещата от Висшата лига Уулвърхемптън – Манчестър Юнайтед започна с аплодисменти на играчите от двата отбора и зрителите, в знак на подкрепа към борещия се за живота си футболист на Болтън Фабрис Муамба. Джони Евънс откри за „червените дяволи” с глава след корнер. След това защитникът на „вълците” Роналд Зубар бе изгонен за втори жълт картон. До края на полувремето Антонио Валенсия и Дани Уелбек направиха резултата 3:0. През втората част Хавиер Ернандес се разписа на два пъти. Димитър Бербатов отново не попадна в групата на сър Алекс Фъргюсън. Успехът увеличи аванса на Манчестър Юнайтед на върха пред съгражданите от Сити на четири точки.