Бербатов бележи, Юнайтед настигна Сити

Любомир Тодоров 01 февруари 2012 в 09:14 1286 0

Бербатов отбелязва втория гол. Снимка: БГНЕС
Шампионът Манчестър Юнайтед се наложи с 2:0 над гостуващия Стоук Сити в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига. Така „червените дяволи” се изравниха на върха в класирането с Манчестър Сити, който загуби от Евертън с 0:1. Ден след като навърши 31 години Димитър Бербатов си подари гол. Българският нападател започна титуляр за Юнайтед и се разписа от дузпа за 2:0 в 53-ата минута. Голмайсторът на Висшата лига се отличи с няколко ефектни паса с пета, а в добавеното време изпусна стопроцентово положение. Първият гол също падна от наказателен удар. Той бе изпълнен от Хавиер Ернандес в 37-ата минута. Това бе първа дузпа за мексиканеца. Статистиката пък показвала, че това е първият случай в историята на Висшата лига, когато двама различни футболисти реализират попадение от 11-метров наказателен удар в един мач за Манчестър Юнайтед. В последните часове на затворилия снощи в 0:00 часа трансферен прозорец сър Алекс Фългюсън направи странен трансфер. Той подписа с швейцарския тийнейджър Фредерик Весели от Манчестър Сити, който играе като защитник. На „Гудисън парк” в Ливърпул Евертън нанесе трето поражение на Сити – 1:0. Доскорошният полузащитник на Юнайтед Дарън Гибсън донесе успеха с попадение в 60-ата минута. Мачът бе прекъснат, след като мъж нахлу на терена и се закопча с белезници за мрежата на вратата на Джо Харт. След 10-ина минути полицаите успяха да го отведат. Човекът протестирал срещу нискобюджетната авиокомпания Ryanair.   Други резултати от снощи Суонзи – Челси 1:1 Тотнъм – Уигън 3:1 Уулвърхемптън – Ливърпул 0:3.   Класиране Манчестър С – 54 т. (+41) Манчестър Юн – 54 (+35) Тотнъм – 49 Челси – 42 Ливърпул – 38.