Полша показа класа и срещу Германия в равностойно дерби

OFFNEWS 16 юни 2016 в 23:59 2909 0

Отборите на Германия и Полша завършиха 0:0 във втория си мач от група „С“ на Евро 2016.

Двубоят се игра на „Стад дьо Франс“ в Париж, който беше препълнен с фенове на двата отбора. Германия доминираше през първите 20 минути на мача, но след това Полша изравни играта. Пролича си, че голяма част от водещите играчи на Полша са звезди в Бундеслигата и че това е едно от най-силните поколения в историята на полския футбол.

След почивката нападателят на Аякс Адам Милик имаше две отлично възможности да отбележи, но първия път той не уцели топката с глава на празна врата, а втория път с крак от точката на дузпата.

Единственто сериозно спасяване на полския вратар Фабиански дойде след чудесен удар на Йозил от дистанция.

И двата отбора имат по 4 точки, като Полша има относително по-лек последен двубой с вече отпадналия тим на Украйна, а Германия ще играе с коравата селекция на Северна Ирландия.

Германия - Полша 0:0

Германия: Нойер, Хектор, Хьоведес, Хумелс, Кедира, Йозил, Драксел, Мюлер, Боатенг, Кроос, Гьотце.

Полша: Фабиански, Паздан, Йеджейчик, Мачински, Криховяк, Гросицки, Глик, Блашчиковски, Пишчек, Левандовски, Милик.