„Ла Фурия” отнесе Турция и се класира за плейофите

OFFNEWS 18 юни 2016 в 00:19 2517 0

Испания постигна втора победа в група „D“ на Евро 2016 срещу Турция с 3:0. С този успех актуалните европейски шампиони си осигуриха участие на осминафиналите на първенството.

С два гола се отличи Алваро Мората, а един добави Нолито. Отборът на Испания наложи пълна доминация във всички игрови компоненти, като не остави почти никакви шансове на съперника дори за почетен гол.

Испанците нанесоха своя кинжален удар между 34-ата и 37-ата минута на мача, когато вкараха два гола – първо Мората с глава завърши продължителна атака на своите, а след това Нолито бе безпощаден за 2:0. Третият гол падна в началото на втората част. Петнайсетина минути преди края двубоят откровено се доиграваше, но въпреки намаленитеобороти испанците не изпуснаха двубоя от контрол нито за миг.

С играта си в този мач испанците разсеяха всички съмнения на скептично настроените коментатори, че вече са бледа сянка на шампионската си генерация и няма как да се борят за първото място на Евро 2016.

Испания вече има 6 точки от първите 2 мача и се нуждае само от точка срещу Хърватия в последната среща. Турците излизат срещу Чехия в тежък мач за третото място.

Испания - Турция 3:0
1:0 Мората (34)
2:0 Нолито (37)
3:0 Мората (47)

Испания: Де Хеа; Хуанфран, Пике, Рамос, Алба (81 - Аспиликуета); Фабрегас (71 - Коке), Бускетс, Иниеста; Силва (64 - Бруно), Мората, Нолито

Турция: Бабаджан; Гьокхан Гьонюл, Мехмет Топал, Хакан Балта, Еркин; Туфан, Селчук Инан (70 - Мали), Йозякуп (62 - Шахан); Чалханоолу (46 - Нури Шахин), Бурак Йълмъз, Арда Туран

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Стадион: "Алианц Ривиера" (33 409), Ница