Изключителен успех постигна Ивет Лалова. Българката извоюва място на финала на 200 метра на Олимпийските игри в Рио де Жанейра.
С бягането си в полуфинала рано тази сутрин Ивет завърши втора, като постави и личен рекорд за сезона - 22,42 секунди. Така 32-годишната софиянка намери място сред най-бързите 8 спринтьорки в дългия спринт.
Победителка в серията стана Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар) с 22,28 секунди.
За Ивет това е второ участие във финал на 200 метра на олимпийски игри. Първото беше преди 12 години в Атина.
Финалът е в четвъртък в 4,30 ч. сутринта българско време.
С най-добър резултат за финала се класира световната шампионка от Пекин 2015 и европейска рекордьорка Дафне Схипърс (Холандия), която спечели първия полуфинал с 21.96 сек. Останалите финалистки са Тори Боуи (САЩ), Илейн Томпсън (Ямайка), Мишел-Лий Ахий (Тринидад и Тобаго), Деаджа Стивънс (САЩ) и Дина Ашър-Смит (Великобритания).



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18098
2
17.08 2016 в 06:06
19507
1
17.08 2016 в 04:56
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август