Владинова и Тасева останаха далеч от медалите

OFFNews 01 септември 2017 в 03:09 2095 0

Невяна Владинова се класира на четвърто място във финала на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в италианския курорт Пезаро.

Владинова получи оценка от 17.350 за изпълнението си и не успя да се пребори за второ отличие след бронза на топка от вчера.

Рускинята Дина Аверина спечели с 19.000 и взе второ злато след триумфа си на обръч в четвъртък. Тя спечели и сребро на топка.

Катерина Галкина от Беларус завърши втора с 18.050, а шампионката на топка Арина Аверина този път остана трета със 17.800 и заслужи трети медал на първенството след среброто на обръч.

Грацията ни Катрин Тасева остана осма във финала на лента на световното първенство по художествена гимнастика в Песаро, Италия.

Българката допусна изпускания на уреда извън килима, което предопредели ниската й оценка от 13,700. Невяна Владинова остана девета в квалификациите и не влезе във финала. Златото спечели рускинята Арина Аверина с 18,300, следвата от сестра си Дина със 17,200, а трета е израелката Линой Ашрам с 16,500.

В събота Катрин и Невяна ще участват в многобоя, като влизат съответно като четвърта и осма в пресявките.