Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

ЦСКА стартира мощно сезона, заместникът на Каранга откри головата си сметка

OFFNews 22 юли 2018 в 22:39 1316 0

Отборът на ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от първия кръг на Първа професионална лига, който се игра на стадион "Българска армия".

Воденият от треньора Нестор ел Маестро тим изкова успеха във втората част, като дебютни попадения за "армейците" се отчетоха новите попълнения Мауридес и Жоржиньо.

С основен принос за успеха беше ганаецът Едвин Джеси, който влезе като резерва след почивката и изостри атаката на ЦСКА. Така след центриране на Джеси се стигна до откриването на резултата от Мауридес, който се разписа с глава в 51-ата минута.

В 62-ата ЦСКА стигна до втори гол след триходова комбинация между Тиаго, Джеси и Джеферсон, който подаде към Жоржиньо и бившият играч на Сент Етиен не сбърка за 2:0.

В другия мач от кръга днес Славия и Берое не излъчиха победител. Двубоят на националния стадион "Васил Левски" завърши 1:1. Мартин Камбуров в 29-ата минута откри резултата, а Милчо Ангелов възстанови равенството в 50-ата минута.