ЦСКА се добра до класическа победа над Царско село

OFFNews 20 септември 2019 в 21:54 1522 0

ЦСКА стигна до трудна победа над Царско село с 3:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Резултатът до някаква степен залъгва случилото се в срещата. Головете паднаха през второто полувреме, тъй като през първата част футболните достойства бяха доста оскъдни. Все пак "армейците" вдигнаха темпото и Али Соу (48'), Тиаго Родригес (75') и Жеферсон (81') успяха да се разпишат.

Taка ЦСКА скочи до третото място в класирането с актив от 19 точки, с 1 по-малко от втория Левски и 1 повече от Локомотив Пловдив. "Сините" и "смърфовете" обаче тепърва ще играят своите мачове от настоящия кръг. Царско село пък е на предпоследното 13-то място с 8 пункта.

ЦСКА: Бусато, Турицов (Пинто 84'), Албентоса, Занев, Мазику, Малинов, Бикел, Кери, Евандро (Жеферсон 79'), Соломон-Отабор (Тиаго 62'), Соу
Треньор: Люпко Петрович

Царско село: Чворович, Кавдански, Й. Минев, Карбониери (Христов 69'), В. Минев, Даскалов, Уесли, Юсеин, Антуи, Андерсон (Кацаров 85'), Минчев (Карачанаков 56')
Треньор: Никола Спасов

В другия мач, който се игра по-рано днес Черно море победи Ботев с 2:0 и прекъсна двумесечната си суша без победа в първенството.

Домакините в днешния мач не бяха побеждавали седем поредни срещи, а последният успех на варненския тим бе на 20 юли срещу ЦСКА.

Исмаил Иса откри в 48-ата минута, а Maртин Минчев удвои след втория наказателен удар, отсъден от Станислав Тодоров. "Канарчетата" могат само да бъдат доволни от минималното поражение.