ЦСКА пропусна шанс да изпревари Лудогорец на върха в класирането

OFFNews 24 октомври 2021 в 21:06 1315 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Отборът на ЦСКА пропусна възможността да оглави временното класиране в Първа лига, след като завърши наравно 0:0 с Берое в Стара Загора в мач от 12-ия кръг.

"Червените" изостават от върха с една точка, като имат в актива си 23, а "зелените" са шести с още шест по-малко.

През първото полувреме нямаше голям брой положения за гол, като първото от тях беше за Берое и другите две за ЦСКА. "Зелените" получиха много добър шанс да поведат в 20-ата минута, когато Мартин Камбуров бе оставен непокрит на около пет-шест метра от вратата на "червените" при центриране отдясно. Ударът с глава на нападателя обаче бе избит от вратаря Густаво Бусато.

В следващите десетина минути обаче гостите бяха по-близо до гол. В 23-та Федерико Варела не успя да уцели вратата от добра позиция, а малко по-късно Ганев изби нов удар на играча на ЦСКА, този път от близко разстояние с глава.

Второто полувреме започна с повече възможности за Берое, като Даниел Генов не успя два пъти да преодолее Бусато, който трябваше да спасява вратата си и след точен удар на Илиян Стефанов.

Камен Хаджиев пропусна още едно положение за Берое в добавеното време и така мачът завърши 0:0.