Славия закотви Монтана на дъното

OFFNEWS 10 декември 2016 в 15:31 1898 0

Славия победи Монтана с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига и постигна шеста победа в първенството.

Загубата утежни още повече положението на тима от Северозападна България, който записа четвърто поред поражение и остана на последно място в класирането с едва 8 спечелени точки.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрива в село Хитрино, където се взриви влакова композиция с газ, а загиналите са поне петима.

"Белите" владееха инициативата в мача и стигнаха до успеха с попадения на Николай Димитров - Хичо и Валери Домовчийски във всяко от двете полувремена.

Хичо откри резултата още в 4-ата минута, а в началото на втората част Домовчийски оформи крайния резултат с четвъртия си гол за сезона.

Славия - Монтана 2:0
1:0 Н. Димитров (4)
2:0 В. Домовчийски (48)

СЛАВИЯ: Петков, А. Христов, Балджийски, Пашов, Велков, Домовчийски, Е. Мартинов, Йомов, Абуд Омар, И. Минчев, Н. Димитров

МОНТАНА: Хр. Иванов, Контохристос, Михов, Бамба, Шоко, Маркиньос, Дяков, Коруджиев, Васев, С. Георгиев, П. Атанасов