Ливърпул официално обяви, че Мохамед Салах е подписал нов договор с клуба, който ще го задържи на "Анфийлд" до 2027 година. Това решение слага край на месеци на спекулации относно бъдещето на египетския нападател.
Салах, който се присъедини към Ливърпул през 2017 г., изрази радостта си от новото споразумение.
"Много съм щастлив да бъда тук. Това е моят дом. Страхотно е, имах най-добрите си години тук. Играх осем години, надявам се да са 10. Наслаждавам се на живота си тук, наслаждавам се на футбола. Имах най-добрите години в кариерата си“, каза още той.

Салах е трети в списъка с голмайстори на Ливърпул за всички времена с 243 в 394 мача досега. 7 пъти той е получавал признание за Играч на месеца във Висшата лига, рекорден брой, който той споделя заедно със Серхио Агуеро и Хари Кейн. През настоящия сезон Салах демонстрира впечатляваща форма, като е отбелязал 32 гола и е направил 22 асистенции в 45 мача, което го прави един от фаворитите за спечелването на Златната обувка на Висшата лига за рекорден четвърти път.
Източници разкриха, че новата седмична заплата на Салах е в размер на 480 000 паунда, което е със 130 000 паунда повече от това, което той получаваше до този момент. С новия договор, Салах се нарежда сред най-високо платените играчи в Премиър лийг, с годишна заплата от близо 25 милиона паунда.

С новия договор Салах демонстрира ангажимента си към Ливърпул и желанието си да продължи да допринася за успехите на отбора. Феновете на Ливърпул могат да бъдат спокойни, знаейки, че техният "египетски крал" ще продължи да води отбора към нови върхове през следващите години.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец