Реал отупа безмилостно Барса и се доближи до Суперкупата

Автогол на Пике и червен картон за Роналдо бяха сред кулминационните моменти в мегадербито

OFFNews 14 август 2017 в 00:54 1969 0

Реал Мадрид нокаутира Барселона с 3:1 в първия от двата мача за Суперкупата на Испания, игран на стадион "Камп Ноу".

В началото Реал демонстрира страхотна отборна работа, разменяйки къси и двойни подавания, обърквайки защитата на домакините, но въпреки няколкото добри възможности и за двата отбора първото полувреме завърши без отбелязан гол.

Втората част започна ударно за "белия балет". Защитникът на Барса Жерар Пике си отбеляза автогол в 50-ата минута. Марсело центрира остро в наказателното поле на каталунците и испанецът отклони топката във вратата на Марк-Андре Тер Щеген.

В 76-ата минута Лионел Меси изравни резултата от дузпа. Главният съдия на срещата отсъди несъществуващ наказателн удар в полза на каталунците, след като Луис Суарес демонстрира завидни актьорски заложби и се строполи пред Кейлор Навас.

4 минути по-късно Реал отново поведе в резултата, благодарение на Кристиано Роналдо. Португалецът преодоля Пике и с великолепен диагонален удар прати топката във вратата за 2:1.

Само две минути след това Роналдо получи втори жълт картон и съответно червен заради симулация, като останаха съмнения дали футболистът заслужи толкова сериозна санкция.

В края на двубоя Марко Асенсио нокаутира каталунците, след поредна груба грешка на Пике. Така "белия балет" си осигури комфортна преднина преди реванша на стадион "Сантяго Бернабеу". Двубоят ще се играе в сряда срещу четвъртък от 00:00 часа.