РБ Лайпциг и Аталанта са първите 1/4-финалисти в Шампионската лига

OFFNEWS 11 март 2020 в 00:51 1798 0

Отборите на РБ Лайпциг и Аталанта са първите 1/4-финалите в Шампионската лига. Германският тим за първи път достига тази фаза на надпреварата, след като отстрани финалиста от миналата година Тотнъм.

“Биковете” разгромиха английския си съперник с 3:0 в реванша на “Ред Бул Арена” и по този начин тимът, воден от Юлиан Нагелсман продължи към четвъртфиналите след общ резултат с 4:0.

Изключителен мач за домакините изигра капитанът Марсел Забитцер, който реализира две от попаденията (10, 20). Три минути преди края резервата Емил Форсберг оформи крайния резултат.

Аталанта пък във втори пореден мач реализира четири попадения във вратата на Валенсия, печелейки реванша на "Местая" с 4:3 и с общ резултат 8:4 продължава напред.

Всичките попадения за "бергамаските” отбеляза Йосип Иличич, който стана първият в историята с толкова голове при гостуване. Словенецът реализира две дузпи, като допринесе за историческото класиране на италианският тим на четвъртфиналите на Шампионската лига.

Пред празните заради коронавируса трибуни на "Местая" точни за "прилепите" бяха Кевин Гамейро на два пъти и Феран Торес.

Днес ще станат ясни още два от 1/4-финалистите. Те ще бъдат излъчени в двубоите Ливърпул - Атлетико Мадрид и Пари Сен Жермен - Борусия Дортмунд.