ПСЖ сложи край на великата Барселона с 4:0 (видео)

Донислав Донев 14 февруари 2017 в 23:39 5330 1

Дойде ли краят на великата Барселона на Меси, Иниеста, Пике, която спечели всичко във футбола? Това се питаха всички, гледайки унизителното 0:4, с което каталунците загубиха от ПСЖ във Франция. Парижани са с единия крак на четвъртфинала в Шампионската лига преди реванша на 8 март.  Досега никой в европейските турнири не е продължавал след загуба 0:4.

Навръх Свети Валентин Барселона видя кошмари в Града на любовта. Меси и Луис Суарес бяха абсолютни статисти. Защитата на гостите отсъстваше, само Неймар нещо се мъчеше. А отсреща "принцовете" бяха велики!

Първата опасна ситуация в мача се случи в 5-ата минута, когато Кавани не успя да се възползва от центриране зад гърба на защитата на Барселона. Уругвайският нападател за миг се оказа сам срещу Тер Щеген, но ударът му бе блокиран в последния момент от Пике.

В 11-ата минута парижани отново имаха възможност да открият резултата. Матюиди проби отляво и стреля опасно, но Тер Щеген показа добър рефлекс и отби удара, а после успя да хване и добавката на Рабио.

В 18-ата минута рожденикът Анхел ди Мария откри резултата. Прекрасен изстрел от пряк свободен удар от границата на пеналта успя да мине през стената на каталунците - 1:0. По-късно Тер Щеген отново се наложи да демонстрира рефлекса си, след удар на Дракслер от близко разстояние.

Все пак в 40-ата минута Юлиан Дракслер удвои резултата в полза на ПСЖ. Марко Верати успя да изведе германеца зад защитниците на Барса и с десния крак рекордната покупка не сбърка.

Второто полувреме унижението на Барселона продължи. Рожденикът Ди Мария отново се разписа в 54-ата минута за 3:0 след великолепен фалцов удар с левия крак от границата на наказателното поле. В 72-ата минута друг рожденик тази вечер също не пропусна. Единсон Кавани отбеляза за 4:0, след дълъг рейд и подаване на Тома Мюние.

Едва в 79-ата минута Барса се посъвзе, но удар от воле на Неймар мина покрай вратата. После Умтити нацели гредата след центриране от ъглов удар.

ПСЖ: 1. Кевин Трап, 12. Тома Мюние, 5. Маркиньос, 3. Преснел Кимпембе, 20. Левин Курзава, 6. Марко Верати (70 Нкунку, 25. Адриен Рабио, 11. Анхел ди Мария (61 Лукас), 14. Блез Матюиди, 23. Юлиан Дракслер (86 Пасторе), 9. Единсон Кавани

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба, 21. Андре Гомеш (58 Рафиня), 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста (73 Ракитич, 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 11. Неймар