Националите по футбол изпуснаха Кипър

OFFNews 16 ноември 2018 в 23:47 1973 0

Националите по футбол стигнаха до 1:1 при гостуването на Кипър в предпоследния си мач от Лигата на нациите. По този начин "лъвовете" съхраниха шансовете си за спечелване на групата, тъй като Норвегия не успя да победи Словения като гост, след като мачът помежду завърши 1:1. В понеделник България приема Словения, докато Кипър е домакин на Норвегия.

Захариу даде аванс на домакините в 24-ата минута. Голът дойде от нищото, тъй като "трикольорите" стояха по-добре на терена до този момент. Минута преди края на редовното време Лаифис фаулира Ивелин Попов в наказателното поле.

Зад топката застана Николай Димитров, който майсторски реализира своето първо попадение за България в първата си официална среща от седем години. До края българите продължиха да търсят победата, но нямаха време за пълен обрат и така мачът завърши 1:1.

"Показахме мъжество и хъс, но си имаме нашите граници. Трябва да добавим и майсторство", коментира селекционерът Петър Хубчев.