Младите национали удариха Исландия

OFFNews 08 ноември 2017 в 18:11 3016 0

Националният отбор на България до 19 години стартира успешно европейските квалификации. Селекцията на Ангел Стойков победи с 2:1 Исландия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

С победата си нашите млади лъвове показаха, че не стоят по-долу от исландските си връстници и запушиха устата на апологетите на исландския футбол, каквито има немалко у нас.

Тони Иванов в 77-ата минута и Станислав Иванов в 83-ата минута бяха точни за "лъвчетата", докато  Финсон вкара почетното попадение за исландците в 88-ата минута от дузпа.

Младите ни таланти са домакини на квалификационната група 8, където са още отборите на Фарьорските острови и Англия, които играят по-късно на "Трейс Арена" в Стара Загора. Следващият мач на тима ни е срещу връстниците им от Фарьорските острови, като при успех, ще се класират почти сигурно за Елитния кръг още преди мача с Англия.

"Не искам още да давам обобщителни оценки. Хубаво е, че започваме с три точки, но мисля, че нашият потенциал е много по-голям. Притесняват ме разсъжденията за мача с Фарьорските острови, всички отбори имат достойнства, трябва да подходим сериозно.

Петко Христов е основен състезател, но е контузен и го забравяме на този етап. Момчетата, които го заместиха днес се представиха по най-добрия начин", коментира селекционерът Стойков след мача в Сливен.

Исландия - България 1:2

0:1 Тони Иванов (78), 0:2 Станислав Иванов (83), 1:2 Финсон (88-дузпа);

Жълти картони: Адалстейсон, Кристиянсон (Исландия); Андреа Христов (България);

Исландия U19: Стефансон, Тьордарсон, Т. Гунарсон-капитан, Адалстейнсон, Финсон, Андрасон (84-Хафстейнсон), Сигурдсон, Любичич (76-), Тригвасон, Кристиянсон, Хауксон;

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Александър Бастунов, Иван Турицов, Николай Янков (66-Илия Юруков), Иван Тилев, Димитър Костадинов, Атанас Кабов (60-Тони Иванов), Станислав Иванов-капитан, Калоян Кръстев (90-Петър Христов);