Манчестър Юнайтед не прости на Рууни при завръщането му

OFFNews 17 септември 2017 в 20:14 1879 0

Манчестър Юнайтед не изпусна да вземе три точки в остана на върха с градския съперник Сити. "Червените" разбиха 4:0 Евертън у дома. Публиката посрещна топло своя доскорошен идол Уейн Рууни.

Юнайтед започна  вихрено мача и откри в четвъртата минута с феноменален гол на Валенсия. Всички очакваха бърза развръзка, домакините натискаха, но нов гол така и не падаше.

Напротив, с началото на втората част Евертън опропасти няколко идеални шанса. Де Хеа извади удари на Рууни и Сигурдсон. Уейн се стараеше, тичаше, правеше шпагати, но все нещо не му стигаше.

Логичното се случи в последните минути. Мхитарян направи 2:0 в 84-ата минута и отприщи голеада. Лукаку не пропусна да вкара малко по-късно и се израдва бурно, явно нямайки никакви чувства към бившите. Накрая Марсиал изработи дузпа и сам я вкара.

Така Юнайтед е с 13 точки колкото и Сити. Трети е Челси с 10.

Куман пък загуби за първи път от отбор на Жозе Моуриньо едва в шести мач. Холандецът обаче трябва да мисли вече за поста си, тъй като Евертън като цяло играе трагично.