Лудогорец се завърна на върха в Първа лига

OFFNews 01 ноември 2020 в 21:20 2108 0

Снимка Официален сайт на Левски

Шампионът Лудогорец надделя над Левски с 1:0 в мач от 11-тия кръг на първенството в Първа лига.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, в което обаче така и не успя да стигне до гол.

Единственото попадение реализира Каули в 84-ата минута. Центриране от десния фланг на Бърнард Текпетей бе засечено на далечната греда от непокрития Каули Оливейра, който вкара и единствения гол в мача.

В даденото от рефера продължение на първата част страничният съдия спря атака на „сините“, която можеше да доведе до изравнителен гол.

Адриан Краев даде извеждащ пас към Здравко Димитров, който обаче бе в собствената си половина, когато получаваше подаването. Въпреки това Димитър Стоилов маркира засада, с което спря голова атака на гостите.

С победа "орлите" се върнаха на върха в класирането с 23 точки, колкото има и вторият Локомотив Пловдив. Левски пък остава на незавидното 12-о място с 11 точки.