Локо Горна Оряховица с четвърти успех в елита

OFFNews 25 ноември 2016 в 20:53 2824 0

Локомотив (Горна Оряховица) записа очаквано четвърти успех от началото на сезона в Първа професионална лига.

В първия двубой от 15-ия кръг "железничарите" спечелиха ценни три точки, след като надвиха с 1:0 един от преките си конкуренти за оцеляване - Пирин (Благоевград).

В герой за тима на Иван Колев се превърна Димо Атанасов, който се разписа в 23-ата минута.

Гостите от Благоевград пропиляха възможност да открият, след като още в четвъртата минута пропуснаха дузпа, отсъдена за нарушение срещу Станислав Костов. С изпълнението се нагърби Тони Тасев, но ударът му беше отразен от Николай Банков.

С този успех Локомотив събра 15 точки в актива си и се изравни с Пирин, с който дели 10-ата позиция в таблицата. За Пирин това беше шести пореден мач без победа.