Ливърпул завърши годината с победа

OFFNEWS 31 декември 2016 в 21:52 2471 0

Отборът на Ливърпул спечели битката за второто място в Премиър лийг след икономична победа с 1:0 над Манчестър Сити на "Анфийлд".

Единственото попадение в срещата падна още в осмата минута, когато с удар глава Жоржиньо Вайналдум прати топката в мрежата.

С този успех "мърсисайдци" изостават само на шест точки на лидера Челси, докато "гражданите" вече са на 10 точки от тима на Антонио Конте.

Ливърпул записа четвърта поредна над Сити във Висшата лига и продължи серията си на "Анфийлд", където не е губил 17 поредни шампионатни срещи.

Със спечелените 43 точки до този момент "мърсисайдци" регистрират най-добрия си точков актив във Висшата лига след 19 мача. Освен това те изравниха и рекорда за най-много шампионатни попадения за една календарна година, като завършват с 87.