Ливъпул разгроми Рейджърс със 7:1. Салах с изумителен хеттрик

Василен Петров 13 октомври 2022 в 13:09 672 0

Мохамед Салах

Снимка GettyImages

Египетският национал отбеляза най-бързият хеттрик в цялата история на Шампионска лига, за само 6 минути

Ливърпул унижи състава на Рейнджърс със 7:1 в двубой от група "А" на Шампионската лига. Двубоят се проведе на стадион "Айброкс" в едноименния град.

Скот Арфийлд изведе домакините напред в резултата в 17-ата минута, но Роберто Фирмино възстанови равенството в 24-ата минута, в в 55-ата донесе и пълния обрат за "мърсисайдци".

Дарвин Нунес също успя да запише името си сред реализаторите в 66-ата минута, след което последва фамозния хеттрик на Мохамед Салах в рамките на само 6 минути - 75-ата, 80-ата и 81-ва минута. Харви Елиът наниза последното попадение в срещата в самия й финал.

Салах взезе в историята на "турнира на богатите", като на сметката си вече има цели 38 гола,  успявайки да задмине постиженията на легендарни футболисти като Дидие Дрогба, който има 36 попадения, реализирани в рамките на 8 сезона с екипа на Челси и Серхио Агуеро, който също е с 36 гола, отбелязани за 10 сезона, докато защитаваше цветовете на Манчестър Сити.