Левски се отдалечи от зоната на изпадащите

OFFNews 21 март 2021 в 19:40 2247 0

Отборът на Левски победи Славия с 1:0 като домакин в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така "сините", които отстъпиха на същия съперник в турнира за купата на страната през седмицата, се изкачиха на осмо място с 27 точки, а "белите" са с осем зад тях и на 12-а позиция.

Първото полувреме завърши наравно 0:0, а развръзката дойде в 85-ата минута. Тогава резервата Марин Петков центрира в наказателното поле от статично положение и Найджъл Робърта се разписа с глава за крайното 1:0 в полза на "сините".

В друг мач от кръга ЦСКА загуби с 0:1 като гост на Берое в Стара Загора. Победното попадение за заралии отбеляза ветеранът Мартин Камбуров от дузпа в 87-ата минута. Така Камбуров вече има 250 гола в елита и се доближи на три попадения от рекорда на Петър Жеков.

ЦСКА 1948 също постигна успех днес, дошъл след гол от дузпа. Столичният тим победи на националния стадион Ботев Враца с 1:0, като голът вкара Галин Иванов в 75-ата минута.

След успеха ЦСКА 1948 е 6-и с 31 точки, а Ботев Враца остава предпоследен с 18 точки.