Левски обърна Царско село и се завърна на победния път

OFFNews 14 август 2021 в 22:55 1787 0

Снимка Официален сайт на Левски

Отборът на Левски постигна първа победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 над Царско село в двубой от 4-ия кръг на Първа лига. Сините стигнаха до успеха с три гола през втората част и записват първи успех у дома в първенството от 13-и май насам.

Царско село остана с 2 точки и слезе на 12-о място. Васил Шопов откри за гостите в 28-ата минута, като резултатът се запази до края на първата част. След паузата Левски упражни натиск и стигна до пълен обрат с попадения на Борислав Цонев (58), Мартин Петков (63) и Андриан Краев (90).

В друг мач от кръга Славия победи Берое с 3:2, но се наложи играчите в бяло да се раздадат до край, за да обърнат мача след две изоставания. С този успех белите събраха 7 точки, изкачват се на 3-о място, докато Берое остава под тях с 6. В основна фигура за успеха на Славия се оказа резервата Радослав Кирилов, който вкара един гол и подаде за още един.