Куп пропуски на Божинов лишиха Мейджоу Хака от победа срещу Ней Монгол

OFFNews 23 април 2017 в 13:38 2558 0

Бившият национал Валери Божинов беше преследван от страхотен карък в последния мач на своя китайски тим Мейджоу Хака, който завърши 1:1 у дома срещу Ней Монгол в двубой от шестия кръг на втора дивизия.

Бившият таран на Лече, Фиорентина, Ювентус, Манчестър Сити, Парма, Спортинг Лисабон, Левски и Партизан Белград изпусна четири чисти положения.

Гостите откриха още в петата минута чрез Тянлън Жан. Божинов и компания се върнаха в мача в 30-ата минута, когато Шъ Хонжън изравни след атака, подета именно от българина.

До края на мача Мейджоу Хака станаха властелини на терена, но пропуските на 31-годишния Божинов попречиха тимът му да стигне до победата.

Така тимът му остана 12-и от 16 отбора в класирането с актив от едва пет точки. Последен с 1 точка е воденият от пловдивчанина Ясен Петров Бейджинг БГ, който отстъпи с 0:4 в пекинското дерби срещу Бейджинг Рене.