Ботев Пд - ЦСКА и Локо Пд - Септември са полуфиналите за Купата на България

OFFNews 04 април 2019 в 21:38 2075 0

Ботев Пловдив - ЦСКА и Локомотив Пловдив - Септември са полуфиналите на турнира за Купата на България, отреди жребият. Сблъсъците ще се решат в два мача за разлика от четвъртфиналите, които бяха решени от една среща.

Първите мачове са 16 и 17 април, а реваншите на 23 и 24 същия месец. Финалът пък ще бъде на 15 май на стадион "Васил Левски".

По-рано днес бяха излъчени последните два полуфиналиста - Ботев Пд и Септември.

Пловдивчани отстраниха у дома след дузпи Черно море, като в редовното време и продълженията мачът завърши 1:1. Ботев поведе с гол на Феребори Доре в 52-ата минута, но 11 минути преди края на редовното време Мартин Минчев изравни. При дузпите Димов, Панайотов и Кики пропуснаха за Черно море и така Ботев продължи напред.

Септември пък не срещна трудности при гостуването на Струмска слава в Радомир, като спечели с 2:0. Иван Тилев в 44-ата от дузпа и Георги Русев в 85-ата минута донесоха успеха за столичани.