Берое и Ботев Пд не се победиха

OFFNews 26 февруари 2022 в 16:43 3633 0

Снимка Официален сайт на Берое

Отборите на Берое и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Домакините от Стара Загора вече имат 29 точки в актива си и заемат 7-ото място, но имат равен брой точки със Славия и Левски. Ботев Пловдив остава на 3-то място с 36.

Берое започна по-силно срещата. Лебон и Камара има възможност да застрашат Ханкич, но ударите им бяха блокирани. Последва нов шанс пред Лебон, който стреля право в Ханкич.

Ботев отговори чрез Емануел Току, който стреля в центъра на вратата и Ганев спаси с лекота.

Две минути преди почивката Камара центрира отдясно, а топката премина през куп от играчи, като стигна до Тунгара, който върна към непокрития Джонатан. Бразилецът от няколко метра порази празната врата.

Втората част започна в бавно темпо и двата отбора заложиха повече на единоборствата. Все пак Берое опита да стигне до втори гол чрез Алиу Фол и Симеон Мечев, но ударите им бяха неточни.

В средата на полувремето на терена се появи Давиде Мариани. Бившият футболист на Левски направи своя дебют за Берое.

В 84-ата минута Филип Филипов намери Брахими пред наказателното поле, а той с пета и изведе Рабей, който с диагонален удар порази вратата на Ганев.

До края на срещата до нов гол не се стигна.