
Футболистът на Лудогорец Абел Анисе получи огромно признание в родната си Мадагаскар. Президентът на страната Андри Ражоелина удостои халфа и още двама играчи на националния тим с най-високата степен рицарски орден за особени заслуги към страната.
Официалната церемония се състоя в столицата на островната държава Антананариво. Анисе, който наскоро бе избран за капитан на националния тим, и съотборниците му получиха ордените заради страхотното представяне на Мадагаскар на последните финали на Купата на Африканските нации, която се проведе през лятото в Египет.
Както е известно, тимът бе абсолютен дебютант, но стигна четвъртфинал, където отстъпи на Тунис. Повечето играчи на Мадагаскар бяха удостоени със същото отличие веднага след края на надпреварата през юли, но заради ангажименти с Лудогорец Анисе пропусна първата церемония.
"Това признание ме кара да се чувствам горд. Този орден означава мното за мен", заяви Абел Анисе, който в събота ще изведе Мадагаскар в квалификацията за купата на Африканските нации срещу Етиопия.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Синът на собственика на кравефермата с антракс се опитал да прегази журналисти с трактор
Русия издаде заповед за арест на кореспондента за Балканите на ''Франкфуртер алгемайне цайтунг''
МВР: Размиг Чакърян-Ами не е разпитван за GPS заглушителя в Драгалевци
Пациентите с редки болести ще платят висока цена за реформите