Арда отстрани ЦСКА 1948 за Купата на България

OFFNews 17 март 2021 в 17:21 1915 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА 1948

Отборът на Арда стана вторият полуфиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани ЦСКА 1948 с 1:0 на националния стадион "Васил Левски".

Победното попадение за историческото първо достигане на Арда до тази фаза на надпреварата отбеляза Спас Делев в 55-ата минута. Той засече с глава центриране в наказателното поле на Тонислав Йорданов.

Пет минути преди края Георги Атанасов излезе сам срещу вратаря на ЦСКА 1948 Даниел Наумов, но не успя да го преодолее. Така резултатът се запази до края и в крайна сметка Арда се присъедини към Лудогорец на полуфиналите.

Вчера "орлите" елиминираха актуалният носител на трофея Локомотив Пловдив след продължения.

По-късно днес играят Левски и Славия, а утре е последният 1/4-финал. В него ще мерят сили ЦСКА и Ботев Враца. След този мач ще бъде изтеглен и жребият за полуфиналите.