От понеделник Гърция въвежда пълна карантина за неваксинирани срещу COVID-19 в затворени обществени места заради резкия скок на новозаразени през последните седмици. С отрицателен тест ще се допускат не само в заведенията, но и в театри, спортни зали, магазини и дори в църквите.
За това съобщи премиерът Кириакос Мицотакис.
Сертификатите за ваксинирани граждани на възраст над 60 г. са валидни само 6 месеца, след което са задължени да си поставят трета доза. Ако не се имунизират в рамките на месец, се третират като неваксинирани.
Мобилизираните частни лекари се включват в държавните болници, за да подсилят здравната система.
Увеличават се проверките от полицията за спазване на мерките в цялата страна.
Лидерът на опозицията Алексис Ципрас написа в социалните мрежи, че след 17 000 жертви от пандемията премиерът няма моралното право да говори за справяне и успехи в борбата със здравната криза, съобщи БНР.
Днес властите задържаха адвокат, който убеждавал болни да се откажат от медицинска грижа и да напуснат болниците. Той е обвинен в излагане на риск на живота на пациентите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5000
1
19.11 2021 в 02:02
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера