Везенков най-резултатен при успех на Барселона

OFFNews 09 април 2017 в 17:10 2543 0

Българският баскетболист Александър Везенков бе най-резултатен за Барселона при победата на клуба му над Сарагоса с 91:88 точки в 28-я кръг на испанската Лига Ендеса.

Везенков игра 27 минути и вкара 21 точки, от които 3 тройки. Той бе най-резултатен в мача, а това е най-доброто му постижение за Барса в първенството.

Освен това, родният национал добави към сметката си 3 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка и 1 чадър, като по този начин си осигури и най-висок коефициент на полезно действие от състава на каталунците – 22 пункта.

Барселона записа 18-а победа, като има и 8 поражения в Лига Ендеса. Отборът на Сарагоса пък допусна 19-а загуба и има 8 победи до момента.

На почивката Барса водеше с 40:26 точки, а в края Тайрис Райс сложи точка на спора с точен изстрел от далеч. Райс и Стратос Перпероглу добавиха по 17 точки за Барселона.