Везенков наниза две тройки при успех на Сакраменто

OFFNews 11 ноември 2023 в 13:42 1154 0

Везенков

Саша направи силно включване

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс при победата над Оклахома Тъндър у дома със 105:98 в среща от НБА, след като пропусна успеха над Портланд преди няколко дни.

Българинът бе на паркета за осем минути, в които се отчете с 6 точки и 1 борба. Той натрупа актива си в последната четвърт, в която отбеляза две тройки, като в третата получи само две минути.

Сакраменто натрупа солиден аванс от 34:20 след първата част, като Оклахома успя да върне малко от изоставането си и на почивката резултатът бе 53:42.

Гостите върнаха още шест точки в третата четвърт, която спечелиха с 28:22, а последната част "кралете" взеха с 30:28 за крайното 105:98.

Най-резултатен за Сакраменто бе Кевин Хюртер с 28 точки, 9 бпрби и 2 асистенции. Шей Гилджис-Александър бе над всички в мача, отбелязвайки 33 точки, 7 борби и 6 асистенции за Оклахома.