Само Боряна Калейн остана в битката за медал, Тасева приключи с гимнастиката

OFFNews 06 август 2021 в 12:14 10102 0

Снимка БОК, Костадин Андонов, StartPhoto

Боряна Калейн

Боряна Калейн се класира за финала в индивидуалния многобой в художествената гимнастика, докато Катрин Тасева не успя да намери място сред най-добрите десет на олимпийския турнир в Токио.

"Това е последното ми състезание, последния тренировъчен ден. Постигнахме много. Самият факт, че България е с две гимнастички на олимпийските игри говори за добрата ни работа", каза минути след последното изиграване Катрин Тасева, която остана 14-а в крайното класиране на квалификацията с обща оценка 91,100.

"Беше тежко състезание. Дадох максимума, макар и да направих доста глупави грешки на обръч и на лента. Имам резерви, надявам се да го покажа на финалите", коментира Калейн, която завърши с общ сбор 95,650, което й отреди осмото място.

Катрин Тасева игра под номер 3, а Боряна - под номер 7.

Тасева изигра силно съчетанията на обръч и бухалки и допусна лека неточност на топка. На бухалки Тасева също получи висока оценка, но на лента допусна неточности и оттам дойде ниската оценка. Калейн допусна грешка в съчетанието с обръч, но изигра много силно бухалките и топката. На лента оценката ѝ също не беше висока - 19.150, след допусната неточност в края, но това не се оказа фатално за класирането й.

Финалът е утре от 09.20 часа сутринта и за финалистките всичко започва от нула.