Легендарният китарист Карлос Сантана отложи няколко концерта, след като даде положителна проба за COVID-19, съобщи БТА. Музикантът е страдал от обезводняване, преди да отмени концерта си във вторник в Сан Антонио, щата Тексас.
От предпазливост 77-годишният Сантана отложи и шоу, насрочено за 23 април вечерта, написа агентът му Майкъл Врионис във фейсбук.
По-рано стана известно, че китаристът е припаднал по време на репетиция за концерта в Сан Антонио.
Новите дати за отложените представления ще бъдат определени скоро, казва още Врионис.
Карлос Сантана, смятан за един от най-великите китаристи на всички времена, се прочу със знаковото си изпълнение на фестивала "Уудсток" през 1969 г. Песни като "Oye Como Va", "Black Magic Woman" и "Evil Ways" се превръщат в хитове, когато мексиканско-американският музикант е едва на 20 години.
Карлос Сантана е носител на няколко награди "Грами" за своята уникална смесица от рок, джаз, блус и афро-карибски ритми, припомня АФП.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
2
24.04 2025 в 22:40
Вкъщи обожаваме музиката и изпълненията му. Тях използвам на телефона си.
4261
1
24.04 2025 в 22:03
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии