"Лъвиците" с втора победа на европейското

OFFNews 17 август 2023 в 22:19 839 0

Волейбол

Снимка БФ Волейбол

Момичетата ни продължават без загуба

България постигна втора победа на Европейското първенство по волейбол за жени, което се провежда в Италия, Германия, Белгия и Естония. В среща от група "В" българките се наложиха с 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18) срещу Босна и Херцеговина.

Селекционерът Лоренцо Мичели пусна в игра стартов състав: Радостина Маринова, Мария Йорданова, Петя Баракова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Борислава Съйкова и либерото Мила Пашкулева. Като резерви на полето се появиха Вангелия Рачковска, Мерелин Николова, Елена Бечева и Мирела Шахпазова.

Българките поведоха с 8:6 и 16:13 в първия гейм и след това нямаха проблеми да го завършат при 25:20 след успешна атака на Мира Тодорова.

Втората част започна трудно за българския тим и босненките поведоха с 9:5. Последваха силни изяви на България и обрат до 15:10, като това помогна за спечелването и на втория гейм с 25:19.

Последва силно начало на третата част за Босна и Херцеговина. Стигна се до 13:8 и 20:15 и това направи преднината на българките в мача минимална.

Последваха нови трудни моменти за България в четвъртия гейм. Българският тим поведе със 17:13, след като резултатът премина през равенства 5:5 и 13:13. Крайното 25:18 осигури успеха за българския състав с 3:1, дошъл след близо два часа игра.

Най-резултатна за България отново стана Радостина Маринова с 12 точки, а Мира Тодорова добави още 10.

За състава на Босна и Херцеговина с 16 точки се отличи Даяна Бошкович.

В събота вечерта воденият от Лоренцо Мичели състав ще играе срещу домакина и фаворит Италия.