Ветеранът Вердаско изхвърли Григор Димитров от Ролан Гарос

OFFNews 01 юни 2018 в 14:51 6022 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров не можа да преодолее трети кръг на "Ролан Гарос" и преклони глава пред 35-ия в световната ранглиста Фернандо Вердаско с 6:7(4), 2:6, 4:6 за 2 часа и 24 минути игра на корт номер 1.

Двамата си размениха по един пробив в началото на мача, но след това печелеха подаванията си. В 12-ия гейм Димитров пропиля четири сетбола, а в последвалия тайбрек поведе с 3:1. Вердаско обаче направи серия от 6:1 и спечели със 7:4.

След това до края на мача испанецът доминираше. След 2:2 във втория сет той направи серия от седем поредни гейма и поведе с 3:0 в третата част. След това Димитров върна пробива, но още в следващия гейм загуби подаването си.

При 4:4 Вердаско спечели сервис гейма си и затвори мача с шестия си пробив. Димитров пласира 7 аса и общо 34 печеливши удара в двубоя, но допусна и цели 44 непредизвикани грешки, с 13 повече от съперника.

Българинът за втора поредна година изравни най-доброто си класиране на "Ролан Гарос" с достигането до третия кръг.