Цвети Пиронкова излиза срещу чехкиня в битка за полуфинал

OFFNews 16 юни 2017 в 09:39 2616 0

Цветана Пиронкова ще играе тази вечер срещу Луцие Шафаржова на четвъртфиналите от турнира по тенис за жени в Нотингам. Това стана ясно, след като поставена под номер 5 чехкиня победи с 1:6, 6:3, 7:6(7) Су-Вей Хсиех от Тайван.

Срещата ще бъде последна и за петъчната програма в града на Робин Худ, а нейното начало се очаква да бъде не преди 17:30 часа българско време.

Шафаржова загуби катастрофално първия сет срещу 116-та в света Хсиех, но във втория спечели пробив в четвъртия гейм и го съхрани до самия край за 6:3, постигнато при първия сетпойнт. Двете си размениха по два пробива в третия и решителен сет, а Шафаржова започна тайбрека с минипробив.

Тя го защити за 2:0, но следващите пет точки бяха в полза на Хсиех. Тайванката обаче пропусна две разигравания за мача, а Шафаржова направи три поредни точки за крайното 9:7 в драмата.

Пиронкова има четири загуби в пет мача срещу Шафаржова, като единствената й победа е през 2006-а година в Париж.

С участието си на четвъртфиналите в Нотингам обаче, българката си осигури 6175 долара от наградния фонд и 60 точки за ранглистата на WTA.