Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Силен старт за Пиронкова в Нотингам

OFFNews 12 юни 2017 в 15:50 1575 0

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова започна с убедителна победа участието си на турнира на трева в Нотингам.

В двубой от първи кръг, българката победи с 6:2, 6:2 чехкинята Тереза Мартинцова. Пиронкова, която загуби близо 50 позиции в ранглистата на WTA и падна на 126-о място, спечели срещата за 1 час и 15 минути.

Цвети проби в третия гейм на мача, поведе с 3:1 и контролираше събитията на корта до края на срещата. Мартинкова съкрати аванса на 29-годишната пловдивчанка на 2:3, но след това родният талант направи серия от 8 поредни гейма, за да поведе с 6:2, 5:0.

Сервирайки за мача, Пиронкова допусна пробив, а след това 139-ата в света чехкиня взе още един гейм. Пиронкова все пак сложи точка на спора в 8-ия гейм на втория сет и се класира за втория кръг.

Във втория кръг Цвети ще се изправи срещу победителката от срещата Куруми Нара (Япония) и Лорън Дейвис (САЩ, №3), които играят утре. При нова победа българката ще се класира за четвъртфиналите.