Стабилен Григор даде само сет на Куевас и продължава напред в Австралия (видео)

OFFNews 16 януари 2019 в 12:31 2837 1

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем - Открито първенство на Австралия, след като победи Пабло Куевас с 6:3, 6:7 (5:7), 6:3, 7:5.

Пред солидна българска подкрепа на Корт №3 в Мелбърн хасковлията загуби само един сет срещу уругваеца. Куевас направи каквото можа, но нямаше аргументи срещу стабилния Гришо.

Григор влезе много силно в мача, като взе на нула откриващото си подаване, а веднага след това реализира пробив. Той бе затвърден с нов гейм на нула и първата почивка в срещата дойде при солиден аванс от 3:0 за първата ракета на България. При 5:3 хасковлията сервираше за първия сет и го взе с лекота.

През втората част обаче двубоят стана друг, а причината беше значително подобрената игра на уругваеца. Двамата взимаха подаванията си и логично се стигна до тайбрек, в който Куевас се наложи със 7:5 точки. Третият и четвъртият сет също бяха равностойни и решени от един пробив, дело на Димитров.

Българинът приключи срещата с 8 аса и едва 2 двойни грешки. Куевас се отличи с 15 точки директно от начален удар, но също така допусна и 8 двойни грешки.

В третия кръг Димитров ще има за съперник намиращият се под №100 в световната ранглиста Томас Фабиано. Италианецът победи Рейли Опелка с 6:7 (15:17), 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (10:5).

12082

1

leomesi

16.01 2019 в 15:38

Май има някакъв импулс в играта на Гришо! А дано се върне на победния път, този мач дава поводи за оптимизъм.