Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро за първи път от 2014 година.
Поставеният под номер 15 Димитров загуби от 12-ия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 2:6, 6:3, 2:6 слeд почти два часа игра.
Шаповалов доминираше през първия сет, който взе след пробиви в третия и в седмия гейм.
Във втората част Димитров намери играта си. Той първоначално пропиля аванс от 3:1, но след 3:3 направи нова серия от три поредни гейма, за да изравни резултата.
Шаповалов дръпна с 3:0 в началото на третия сет и до края не позволи да бъде застигнат.
Българинът все пак си осигури 75 хиляди евро и 180 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 20 на 19-ото място от следващата седмица.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец